Czy rajstopy i pończochy mogą być wytrzymałe?

Używając wielu otaczających nas rzeczy, nie zawsze zadajemy sobie pytanie z czego zostało ono wykonane i czy użyty materiał jest wytrzymały? Rajstopy i pończochy to nieodłączne rekwizyty wielu kobiet na całym etapie ich życia, ale czy wiemy z czego są wykonane?

Kluczem do sukcesu jest materiał

Wytrzymałe rajstopy oraz pończochy wykonywane są z materiałów, które możemy podzielić na te uzyskiwane w sposób naturalny oraz sztuczny. Każdy z nich jest niezbędny do produkcji wytrzymałych pończoch oraz rajstop.

Nylon – przodek obecnych włókien

Jednym z pierwszych materiałów jaki służył do produkcji rajstop był nylon, który odznaczał
się dobrą wytrzymałością oraz transparentnością. Niestety jego dużą wadą było odkształcanie się i wypychanie przez co wykonane z niego np. pończochy nylonowe szybko traciły swoją formę.

Jak obecnie syntetyczne materiały wpływa na wytrzymałe rajstopy

Na szczęście udało się znaleźć inne materiały, które wykorzystywane są do produkcji rajstop: poliamid, elastan oraz lycra. Dzięki nim produkcja stała się tańsza, a przez to rajstopy
i pończochy szeroko dostępne. Włókna poliamid wpływają na odporność na takie uszkodzenia mechaniczne jak rozerwania oraz otarcia. Elastan odpowiada za idealne dopasowanie rajstop do każdej sylwetki, a lycra nadaje naszym ulubionym pończochom sprężystość, a odpowiednio utkana wykazuje właściwości przeciw żylakowe.

Komfortowe i wytrzymałe pończochy na wagę złota

Wykonane z naturalnych materiałów takich jak bawełna czy wełna produkty zdobywają uznanie w coraz szerszych kręgach modowych. Jednocześnie mają one właściwości oddychające, są miękkie w dotyku oraz długo utrzymują ciepło. Rajstopy oraz pończochy wykonane z tych surowców są świetnym wyborem w okresie jesienno – zimowym, kiedy nasze nogi są narażone na niskie temperatury.

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *